İnsanların Güçlü Ve Zayıf Yönleri Nelerdir? - Nedir Vikipedi Kısaca Bilgi


Sponsorlu Bağlantılar

İnsanların Güçlü Ve Zayıf Yönleri Nelerdir? Nedir Vikipedi


Aslında Bu soruya Cevap vermek oldukça Zordur. Çünkü bu kavramlar insandan insana değiştiğinden Her insanın ortak olarak güçlü ve zayıf yönü yoktur. Yani Bir insan Çok Cesaretli olabilirken diğeri bu konuda çok korkak olabilmektedir. Bazı İnsanların zayıf yönü duygusallık iken bazı insanların ise Ufak bir tik Bile olabilmektedir.

Bu Konumuzda İnsanların Güçlü ve zayıf yönlerine ilişkin olarak Net Bir cevap verebilmemiz mümkün değildir. Çünkü bu kavramlar insanların kendine göre değişmektedir.

Ancak Bizler Yinede Sizlere Dinizin Öngördüğü İnsanların Bazı zayıf Noktalarını Başlıklar altınta yazmaya çalışacağız.

İşte İnsanın Zayıf Yönleri

 • İnsanlar Zalim ve Cahildir.
 • İnsanlar Acelecidir.
 • İnsanlar Nefsine Düşkündür.
 • İnsanlar Menfaatine düşkündür.
 • İnsanlar Kıskanç ve Hasettirler.
 • İnsanlar Haris ve Cimridir.
 • İnsanlar ALLAHA Karşı nankördürler.
 • İnsanlar Zayıf yaratılmışlardır.

“Allâh sizi önce zayıf olarak yarattı, zayıflığın ardından size kuvvet verdi, kuvvetin ardından da tekrar bir zayıflık ve ihtiyarlık verdi…” (er-Rûm, 54)

“…İnsan zayıf yaratılmış­tır.” (en-Nisâ, 28) buyrulmaktadır.15 Yorum

 1. timur diyor ki:

  yani aradığınız soruya cevap oldu mu bilmiyorum ama bence alakasız şeyler yazılmış. insanlar burayı dini öğrenmek için değil iş başvurularında ki sorusuna nasıl bi cevap bulabilirim diye bakınıyor . düşüncem bu yönlü

 2. seda diyor ki:

  pek açık olmasa da bir kaç tanesi işe yarar..

 3. melike diyor ki:

  güzeeell

 4. zeynep diyor ki:

  çok güzel arkadaşımda allah kısmı hariç hepsi

 5. berna diyor ki:

  güzel olmuş insanların güçlü yönleri nelerdir?

 6. arzu diyor ki:

  bence güzel olmuş

 7. ali diyor ki:

  yine de iyi

 8. hatice diyor ki:

  insanların zayıf yönleri nelerdir

 9. Anonim diyor ki:

  Şahin Efendi Milli Eğitim Bakanlığı’na gider ve tayininin İstanbul dışında bir yere çıkartılmasını ister. Müdür de bunu seve seve kabul eder. Çünkü kimse Anadolu’ya gitmek istememektedir. Ama Şahin Efendi orada yararlı işler yapacağı inancındadır. Tayini İzmir Sarıova’ya çıkmıştır. Giderken gözünü açtığı Somuncuoğlu Medresesi’ne; Zeynel Hocayı, Boyabatlı Halil Hocayı ziyarete gider. Ziyaretten sonra Sarıova’ya gitmek üzere yola çıkar.
  Sarıova’ya geldiğinde diğer Anadolu gezintileri gibi sefalet ve geri kalmışlıkla karşılaşır.Sarıova’ya iner inmez tanışma töreni yapıldı . Bu tanışma töreninde okul müdürü ile yapmak istediği inkılabı konuştu. Önceleri bunu hoş karşılamadı okul müdürü. Çünkü Şahin Efendinin sarığı bırakıp fes giydini biliyordu. İlk işi binaya çeki düzen vermekti. Bina okuldan çok viraneye benziyordu. Kasabada Necip isimli bir mühendis vardır. Okul tamiri konusunda Necip Bey’in yardımları alınacaktı. Bu virane yıkılacaktı. Yıkım kararı çıkınca Sarıova halkında bir hareketlenme oldu.
  Bir grup sarıklı, bağnaz grup buna izin vermek istemedi. Fakat bir gece bu medrese yıkıldı ve inşaata başlandı. Şahin Efendi beş altı ay gizli gizli faaliyetlerini sürdürdü bu arada karşısına hurafi inançlılar çıkıyordu. Üsküplü Muallim, Zühtü Efendi ile mücadele etmek zorunda kaldı. En büyük mücadelesini Hacı Emin Efendi ile yaptı. Sebep Küçük Bedri’nin hafız olma isteğinin Şahin Bey tarafından geri çevrilmesiydi. Bedri’nin ağabeyi hafızlık okulunda yediği dayaklardan dolayı ölmüştü. Bedri’nin anneside onun hafız olmasını istemiyor Şahin Beyi destekliyordu. Ancak Hacı Emin Efendi boş durmuyor Şahin Bey hakkında olmadık dedikodular çıkarıyordu. Emin Dede mektebinin öğrencileri gün geçtikçe azalıyordu.
  Şahin Bey yeşil geceye karşı olan savaşını kaybettiğini düşündüğü anda Kurtuluş Savaşı çıktı. O da Sarıova’da kalarak Atatürk Devrimi’nin coşkulu havası içinde inkılaplarını geliştirmeye devam etti.

 10. habibe diyor ki:

  sızde hemen allaha bagladınız bılımsel bırseylere bakıyoruz dıne degıl

 11. mustafa diyor ki:

  iyi oldu

 12. enes diyor ki:

  guzel

 13. fatma diyor ki:

  hayde

 14. ayşe diyor ki:

  çok güzelmiş

 15. ayşe diyor ki:

  saolun

Sizlerde Konu Hakkında Yorum Yapın